🌺 Jakie grzechy skrywa branża kosmetyczna?


Jakie grzechy skrywa branża kosmetyczna?

Hej Reader 🌸

Kosmetyki to nie tylko lśniące opakowania, ciekawe składy i obietnice ładnej skóry.

Często za złotą fasadą branży beauty kryje się cierpienie i smutek, wykorzystywanie ludzi i zwierząt, eksploatacja środowiska oraz potencjalne niebezpieczeństwo dla Twojego zdrowia.

Branża kosmetyczna skrywa wiele sekretów i ma na swoim koncie mnóstwo grzechów o których nie wiemy albo nie chcemy wiedzieć.

Zastanawiałaś się kiedyś jaka jest ukryta cena produktów, które kupujesz? Czy myślałaś o tym jak codzienne wybory kształtują świat wokół nas?

Przesłuchaj poniższy odcinek podcastu i poznaj mroczną stronę branży kosmetycznej 👇

Jakie grzechy skrywa branża kosmetyczna?


GIRLS TALKS

Wizyta u lekarza powinna być czymś naturalnym i bezstresowym - w końcu jest to odpowiednio przygotowana osoba, której zależy na przywróceniu nas do zdrowia.

Jednak, gdy problem dotyczy takich schorzeń jak infekcje okolic intymnych, choroby przenoszone drogą płciową, poważne zmiany skórne czy problemy z zębami, to wiele osób zwleka z umówieniem wizyty i konsultacją. Blokuje nas wstyd, skrępowanie, strach i różne inne obawy.

Skąd biorą się takie myśli?

  • Strach przed oceną.

Obawiamy się, że lekarz powie o nas coś złego, oceni naszą higienę, wygląd i styl życia.

  • Fatalistyczne założenia.

Myślimy, że jest już za późno, aby nam pomóc, bo jeśli nasze zęby od lat nie widziały dentysty i ich stan jest mocno niepokojący to zakładamy, że nie ma już szans na wyleczenie. A im dłużej zwlekamy, tym trudniej jest się zmobilizować do działania.

  • Społeczne tabu i brak edukacji.

Wiele kwestii owiane jest ogromnym tabu. Brakuje edukacji i rozmowy o pewnych tematach, które przemilczane, a gdy tylko się pojawią, to powodują w nas wstyd.

  • Brak normalizacji danego schorzenia.

Mamy przeświadczenie, że jeśli dany problem się u nas pojawił to jesteśmy jedyne i na pewno odstajemy od normy. Czujemy się naznaczone. Nie mamy świadomości, że wiele osób cierpi na infekcje, choroby i przypadłości zdrowotne związane ze skórą, zębami, włosami czy narządami płciowymi. Brakuje przykładów w codziennym życiu, głosów lekarzy i osób chorych.

  • Złe doświadczenia.

Mamy złe doświadczenia, bo kiedyś trafiłyśmy na lekarza, który nie był profesjonalny - oceniał, komentował i wyśmiewał nasz problem zdrowotny.

  • Strach przed diagnozą.

Często boimy się diagnozy i poznania tego, co nam naprawdę dolega. Obawiamy się, że dana przypadłość skomplikuje lub zmieni nasze życie. Zakładamy najgorsze i uznajemy, że lepiej nie wiedzieć na co chorujemy.

Co zrobić, gdy nawiedzają Cię takie myśli? Jak sobie z tym poradzić?

Przypominaj sobie, że lekarz to profesjonalista, który codziennie mierzy się z różnymi medycznymi przypadkami. Obowiązują go również pewne zasady oraz zachowanie tajemnicy lekarskiej.

Wybierając lekarza kieruj się tym, co jest dla Ciebie najważniejsze - szukaj wartości, cech, doświadczenia i umiejętności, które są dla Ciebie kluczowe.

Będąc na wizycie słuchaj intuicji i zadawaj sobie pytania, czy pod opieką danego lekarza czujesz się swobodnie i komfortowo.

Jeśli wybrany specjalista nie przypadł Ci to gustu to go zmień - nie czuj się zobligowana, aby kontynuować wizyty.

Jeśli ktoś zaczyna Cię oceniać, komentować i sprawiać, że nie czujesz się komfortowo, to od razu kieruj się do wyjścia.

Postaraj się nie myśleć zerojedynkowo. Nie każdy lekarz jest taki sam. Czasem trzeba pójść do kilku specjalistów i przejechać wiele kilometrów, aby znaleźć swojego lekarza i poczuć się w pełni zrozumianą i zaopiekowaną.

Przed umówieniem wizyty zadzwoń do kliniki lub przychodni i zapytaj o istotne dla Ciebie kwestie. Zdarzają się przypadki, że jeden gabinet jest współdzielony przez dwóch lekarzy - jeśli cenisz sobie prywatność to wizyta w takim miejscu może być dla Ciebie stresująca.

Przed planowaną konsultacją przygotuj się psychicznie. Wyobraź sobie przebieg wizyty i ułóż w głowie co chcesz powiedzieć. Warto mieć ze sobą wynotowane pytania i obawy.

Myśl o tym jaki jest cel Twojej wizyty - przyszłaś po pomoc, chcesz zadbać o swoje zdrowie i to jest dla Ciebie teraz najważniejsze.

Skupiaj się na przyszłości - nie wracaj do tego dlaczego i jak długo zwlekałaś z wizytą.

Pomyśl sobie co w takiej sytuacji doradziłabyś najbliższej osobie. Nalegałabyś aby odpuściła i pozwoliła aby wstyd wziął górę, czy od razu skierowałabyś ją do lekarza?

Nie krępuj się swojego ciała - włosy, blizny, niedoskonałości, zapach - wszystko to jest naturalne i lekarz doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Jeśli potrzebujesz, szukaj wsparcia w bliskich - porozmawiaj o swoich obawach z zaufaną osobą.

Pamiętaj, Twój problem zdrowotny nie określa jakim jesteś człowiekiem.

Schorzenia związane z ciałem, skórą czy narządami intymnymi są czymś w pełni naturalnym. A Ty mierząc się z tym masz prawo do profesjonalnej opieki, komfortu i szacunku!

Trzymam kciuki, abyś przezwyciężyła wstyd i zadbała o swoje zdrowie ❤️‍🩹


KOSMETYCZNE WYZWANIE TYGODNIA

W tym newsletterze zachęcam Cię do podjęcia wyzwania: gruntowna kąpiel!

Koniecznie zbierz wszystkie swoje akcesoria do makijażu oraz pielęgnacji i zapewnij im porządne mycie 🫧

Zajmij się pędzlami i gąbeczkami do makijażu, akcesoriami do masażu twarzy i ciała oraz szczotkami i przyborami do włosów.

Nie zapomnij o innych wielorazowych akcesoriach, których używasz na co dzień, m.in. o wielorazowych płatkach pod oczy i szczoteczkach do twarzy.

Mycie i higiena swoich akcesoriów pielęgnacyjnych i makijażowych jest szalenia ważna, aby utrzymać skórę w zdrowiu i równowadze.

Brudne akcesoria zawierają w sobie resztki sebum, naskórka i kosmetyków. Takie warunki to idealne miejsce do rozwoju bakterii i grzybów, których obecność negatywnie wpływa na skórę, powodując wysyp niedoskonałości oraz podrażnienia i infekcje.

Zaniedbane pędzle i gąbeczki wpływają także na wygląd i trwałość makijażu, który wygląda nieestetycznie i trzyma się na skórze znaczniej krócej.

A brudne szczotki do włosów przyspieszają przetłuszczanie się skóry głowy i mogą powodować wystąpienie grzybicy lub łupieżu.

Pamiętaj, aby regularnie myć swoje akcesoria do twarzy, ciała i włosów.

Używaj do tego celu letniej wody oraz specjalnie przeznaczonych preparatów lub delikatnego mydła/szamponu.

Jeśli widzisz potrzebę, to po myciu zdezynfekuj swoje akcesoria używając do tego celu specjalnie przeznaczonych produktów.

Po myciu wszystkie akcesoria dokładnie osusz i nie pozwól, aby trzymały w sobie wilgoć.

Wszystko jasne? Gotowa na wyzwanie?


Do następnego razu,
Uściski 💜
Monika z Do Trzech Razy Skóra


113 Cherry St #92768, Seattle, WA 98104-2205
Wypisz się · Preferencje

Do Trzech Razy Skóra

Zapisz się na newsletter pielęgnacyjny i otrzymaj prezent - 10 wskazówek jak kupować kosmetyki. W każdy czwartek dostaniesz email z dawką wiedzy ze świata naturalnej pielęgnacji, polecenia kosmetyków oraz nowinki z branży beauty.

Read more from Do Trzech Razy Skóra

Pielęgnacja jako niebezpieczne uzależnienie? Hej Reader 🌸 Wiele z nas bez trudu potrafi jednym tchem powiedzieć jakie uzależnienia są dla człowieka szczególnie niebezpieczne i niszczące. Zwykle odnoszą się one do zdrowia fizycznego i stanu do jakiego dane substancje doprowadzają nasz organizm. Bardzo mało mówi się o uzależnieniach psychicznych i tych, które w niszczący sposób wpływają na umysł, poczucie własnej wartości i relacje z ludźmi. Zastanawiałaś się kiedyś, czy tak przyjemna i...

Problemy skórne to wina złej pielęgnacji? Hej Reader 🌸 Problemy skórne pojawiające się na twarzy i ciele od razu łączymy ze złą pielęgnacją, ale czy rzeczywiście tak jest? Warto mieć świadomość, że stan naszej skóry jest odzwierciedleniem kondycji całego organizmu oraz jego poszczególnych organów i układów. Na zdrowie i wygląd skóry wypływa wiele czynników i nie jest to tylko pielęgnacja i kosmetyki, które stosujesz. Znaczenie mają hormony, klimat i geny oraz wiele więcej. Przesłuchaj...

Kiedy pielęgnacja frustruje Hej Reader 🌸 Pielęgnacja kojarzy się z przyjemnym i relaksującym rytuałem. Ale czy wiesz, że może być ona równie dobrze źródłem stresu i frustracji? Dbanie o siebie może wpływać na nas zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Pielęgnacja nigdy nie powinna być jednak dla nas czymś co sprawia, że czujemy się jak w więzieniu. Przesłuchaj poniższy odcinek podcastu i dowiedz się jak wpływa ona na nastrój - pozytywnie i negatywnie 👇 Jak pielęgnacja wpływa na nastrój...