Hej Reader 🌸
Okres jesieni i zimy to wielki powrót świec, które goszczą w mieszkaniach milionów Polaków. Dzięki nim przestrzeń w domu staje się bardziej przytulna. Świece tworzą nastrój, a ich płomień uspokaja.
Codzienne palenie świecy to dla wielu osób jeden z elementów relaksującego rytuału. Świece towarzyszą podczas kąpieli i czytania książki. Mogą być także formą aromaterapii i źródłem delikatnego usypiającego światła.
Jednak świece to również bardzo niebezpieczny element wystroju. I nie mam tutaj na myśli ryzyka związanego z pożarem, a to, że niektóre świece mogą być toksyczne.
Niestety niebezpieczne świece to jednocześnie te najtańsze i najpopularniejsze. I mowa tutaj o świecach wykonanych z wosku parafinowego powstałego w procesie destylacji ropy naftowej.
Podczas spalania wosku parafinowego uwalniają się toksyczne substancje. W powietrzu w Twoim domu zaczynają krążyć ftalany oraz formaldehyd, a także toluen i benzen.
Substancje te mogą wywoływać podrażnienia oczu, skóry i gardła, a także bóle głowy i mdłości.
Świece parafinowe są szkodliwe również dla Twoich wnętrz, ponieważ mocno kopcą i wytwarzają sadzę. A plamy jakie pozostawia wosk parafinowy są bardzo trudne do usunięcia i mogą bezpowrotnie zniszczyć dywany czy obrusy.
Jeśli masz w domu świece parafinowe, to koniecznie się ich pozbądź, a kupując nowe świece sprawdzaj z jakich powstały wosków.
Wybór odpowiedniej świecy, która będzie bezpieczna dla Twojego zdrowia to kluczowa kwestia. Wybieraj świece z naturalnych wosków: sojowego, rzepakowego, kokosowego lub pszczelego.
Przesłuchaj poniższy odcinek podcastu, aby dowiedzieć się więcej o naturalnych świecach i ich zaletach 👇
Naturalne świece i ich zalety
|
CIEKAWA PUBLIKACJA
Kosmetyki podlegają ścisłym regulacjom i muszą spełniać określone normy. Za takie regulacje odpowiada Unia Europejska i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego oraz krajowa lokalna ustawa o produktach kosmetycznych.
Regulacje dotyczące kosmetyków obejmują cały proces ich tworzenia - od warunków produkcji, składu i bezpieczeństwa danego produktu - do opakowań, oznakowania i dokumentacji takiego kosmetyku 🔍
Poza tym producenci oraz ich kosmetyki podlegają Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Inspekcji Handlowej.
Produkcja kosmetyków jest ściśle kontrolowana i nie ma w niej miejsca na przypadkowość i bylejakość.
Jeśli chcesz zgłębić ten temat to zajrzyj na stronę Kosmopedia.org i przeczytaj artykuł:
Najważniejsze regulacje kosmetyczne.
FAKTY KOSMETYCZNE
Kupując kosmetyki dla swojego partnera, taty czy brata wcale nie musisz szukać czarnych opakowań z wielkim napisem MEN!
Kosmetyki nie mają płci, więc Twój facet może używać tego samego kremu co Ty 🧔🏻♂️
Przy wyborze produktu nie ma znaczenia marketingowe hasło, że coś jest męskie i przeznaczone dla panów. Kupując kosmetyki kieruj się potrzebami danej skóry i upodobaniami jej właściciela.
Warto wiedzieć, że męska skóra nieco różni się od kobiecej, bo jest ona grubsza i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, wolnej się starzeje oraz ma większą aktywność gruczołów łojowych. Może to mieć znaczenie przy wyborze kosmetyków, ale nie musi.
Obserwując skórę i ucząc się o jej potrzebach można stworzyć świetną pielęgnacją odpowiednią dla danej skóry. I na wybranym kosmetyku nie musi się znajdować dopisek "for men".
FRIENDLY REMINDER
Pora, gdy żegnamy upalny czas, słońce i długie ciepłe dni jest dla wielu osób czymś niesamowicie trudnym.
Najgorszy czas w roku to ten moment, gdy kończy się piękna złota polska jesień i w jej miejsce przychodzą zimne, ciemne i wilgotne dni ☔
Słońce pojawia się bardzo rzadko, a zamiast niego niebo otula gruba warstwa ciemnych i szarych chmur. Jest zimno i nieprzyjemnie, wieje, często pada deszcz lub jest mgła.
Takie okoliczności nie sprzyjają dobremu samopoczuciu i aktywności na zewnątrz. Dlatego warto mieć domowe jesienne umilacze, które choć trochę osłodzą ten trudny czas.
Zrób sobie gorące kakao, załóż ciepłe grube skarpetki, odpal naturalną świecę i zrelaksuj się przy ulubionej książce lub serialu.
Do następnego razu,
Uściski 💜
Monika z Do Trzech Razy Skóra